• آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • طبقه بندی اخبار
  • سرمایه بانک ایران زمین بزودی به 4 هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

   سرمایه بانک ایران زمین بزودی به 4 هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

   سرمایه بانک ایران زمین بزودی به 4 هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

   به مناسبت سومین سالگرد تأسیس بانک ایران زمین یک نشست خبری با نمایندگان رسانه‌‌‌‌‌‌های گروهی در محل ستاد بانک برگزار شد.

          محمد ابراهیم مقدم، مدیرعامل بانک ایران زمین در نشستی خبری که به مناسبت سالگرد تأسیس این بانک برگزار شده بود، گفت: بانک ایران زمین در 24 اسفند سال 1389 پس از دریافت مجوز های لازم  از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار با سرمایه 2000 میلیارد ریال آغاز به کارکرد و خوشوقتم به اطلاع برسانم که پس از پیگیری ها و مداومت های فراوان ، به زودی سرمایه بانک به 4000 میلیارد ریال افزایش خواهد یافت داد و به این ترتیب, مطابق مقررات، مقدمات لازم برای  بازگشایی نماد بانک در فرابورس مهیا و زمینه آسایش خاطر سهامداران بانک نیز فراهم می شود.
   وی افزود:بانک ایران زمین به عنوان یک بانک غیر دولتی جوان و نوپا خوشبختانه توانسته است طی مدت کوتاهی که از تاسیس آن می گذرد با اعتقاد راسخ به اصل مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع، جایگاه مناسبی در جمع بانک های کشور و در صنعت بانکداری ایران به دست آورده و نقش مهمی در تجهیز منابع و تخصیص آن به بخش های مولد ایفا کند. در همین مدت نسبتا کوتاه، ما موفق شده ایم در سطح کشور، تعداد 353 شعبه بانکی را فعال کنیم که از این تعداد، 63 شعبه در تهران و بقیه در سایر استانهای کشور قرار دارند و از  لحاظ گستردگی شعب در سطح کشور، بانک ایران زمین از موقعیت مناسبی نسبت به دیگر بانک های تازه تاسیس برخوردار است.

    مدیر عامل بانک ایران زمین ادامه داد: متاسفانه اقتصاد کشور در شرایط رکود تورمی قرار دارد و برای برونرفت از این وضعیت ، نقش بانک ها در  تخصیص بهینه منابع و کمک به رفع مشکلات نقدینگی صاحبان صنایع و تولید کنندگان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بانک ایران زمین با آگاهی از این نقش خطیر خود و به منظور تحقق هدف دولت محترم برای دور شدن از این وضعیت نامطلوب، سیاست های مناسبی برای تامین هرچه بیشتر منابع و تخصیص آن به بخش های مولد اقتصادی اتخاذ کرده است.  

   وی با بیان اینکه بانک  ایران زمین  در جمع آوری منابع نیز عملکرد مناسبی داشته است، گفت: مجموع سپرده های خود را از 12665 میلیارد ریال در پایان اسفند ماه 1391، با حدود 140 درصد رشد به 30097 میلیارد ریال در 17 اسفند ماه سال 1392 برسانیم .

    مقدم ادامه داد: اعطای تسهیلات در قالب طرح های متنوع از جمله "طرح عمران" به شرکت های پیمانکاری خصوصی،"طرح تامین سرمایه"جهت تامین سرمایه در گردش و خرید مواد اولیه، ابزار کار و تجهیزات و کالا های سرمایه ای، " طرح سلامت " به جامعه پزشکان و گروه های وابسته و مراکز درمانی و بهداشتی،" طرح آموزش" به مراکز آموزشی و دانشگاهی بخش خصوصی، " طرح خانوار" جهت خرید اثاثیه ساخت داخل منزل و تعمیرات  اساسی واحد های مسکونی، از جمله تسهیلاتی هستند که بانک ما در این راستا اعطا کرده و  کوشش بر این است که در سال آینده نیز بتوانیم دامنه اعطای تسهیلات  و تعداد دریافت کنندگان آن را تنوع و گسترش دهیم. 

   مدیرعامل بانک ایران زمین با تأکید بر اینکه اقتصاد ایران، بانک محور است ادامه داد: افزایش احترام به مشتری، شفافیت بیشتر اطلاعات، توسعه بانکداری الکترونیک، افزایش رقابت میان بانکها و در نتیجه افزایش کیفیت و کمیت خدمات، اشتغالزایی، افزایش امکان برقراری رابطه با بانک های خارجی به منظور تسهیل مراودات مالی و استفاده از منابع سرمایه ای ارزان تر، ایجاد تنوع در نحوه ارائه خدمات نوین و مطلوب به مشتریان و سر انجام، تعمیق و گسترش بازار از طریق تجهیز منابع مالی در بازار های نوین و ایجاد فرصت های بیشتر برای بخش خصوصی جهت دریافت این منابع  از جمله ثمرات فعالیت بانک های غیر دولتی در ایران بوده است.

   مدیر عامل بانک ایران زمین در مورد فعالیت های این بانک در حوزه بانکداری الکترونیکی گفت:بانک ایران زمین، گسترش و رشد این نوع بانکداری را برای خود یک مزیت می داند و معتقد است حرکت به سمت بانکداری الکترونیک موجب رونق و سرعت یافتن مراودات مالی، افزایش شفافیت و گسترش سطح رضایتمندی مردم و مشتریان بانک ها می شود. به علاوه، همچنان که می دانیم یکی از چالش های مهم صنعت بانکداری ایران، عدم امکان دسترسی سریع به اطلاعات به سبب نبود زیرساخت مطلوب برای جمع آوری داده ها بوده است. بانک ایران زمین و دیگر بانک ها با ایجاد زیرساخت های مدرن، امکان نظارت بانک مرکزی ج.ا.ا، سهامداران و مردم را افزایش داده اند. ما معتقدیم که بانکداری الکترونیک، نه تنها ایستا نیست بلکه دائما در جهت پویایی و بالندگی گام بر می دارد.
    وی افزود: در حوزه بانکداری الکترونیکی، بانک ایران زمین در حال حاضر موفق به نصب و راه اندازی بیش از 295 دستگاه A.T.M  و نصب بیش از 21 هزار و هفتصد پوز فروشگاهی و شعبه ای شده است . در همین زمینه، هم اکنون ارائه خدمات 24 ساعته بانکی از طریق تلفن بانک، دریافت پیام و گزارش از تراکنش های حساب ها از طریق سرویس پیام کوتاه، دریافت اطلاعات، پرداخت و انتقال وجه از طریق اینترنت ، دسترسی به انواع خدمات بانکی از طریق اینترنت در هر زمان و از هر جا توسط بانک ایران زمین در حال اجرا است. همچنین خوشحالم که اعلام کنم در سالروز تاسیس بانک ایران زمین، سامانه خدمات گویای بانک نیز به شماره 24809 راه اندازی می شود. نصب نرم افزار های پیشرفته به منظور خدمات بهتر به مشتریان و برقراری ارتباط با همه سامانه های برخط بانک مرکزی و دیگر بانک ها از جمله شتاب، ساتنا و.... نیز از شمار فعالیت های بانک ایران زمین در حوزه بانکداری الکترونیک می باشد.
    مقدم تأکید کرد: اقدامات لازم برای دریافت مجوز فعالیت ارزی از بانک مرکزی توسط این بانک صورت گرفته و زیرساخت های لازم برای این کار فراهم و آموزش لازم به نیروی انسانی مربوطه داده شده است و امیدواریم در 3 ماهه نخست سال 1393 ارائه خدمات ارزی را آغاز کنیم.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: