• آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • طبقه بندی اخبار
  • بانک ایران زمین با صندوق ضمانت صادرات به تفاهم رسید

   بانک ایران زمین با صندوق ضمانت صادرات به تفاهم رسید

   بانک ایران زمین با صندوق ضمانت صادرات به تفاهم رسید

   دوازدهمین تفاهم نامه همکاری دو جانبه بانکی در زمینه تامین مالی صادرات، بین صندوق ضمانت صادرات ایران و بانک ایران زمین با حضور مدیران عامل دو مجموعه به امضاء رسید.

    

           در مراسمی که با حضور طاهر شه حامد رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت ایران، و سیدکمال سیدعلی، مدیرعامل بانک ایران زمین و جمعی از معاونین و مدیران ارشد طرفین برگزار شد، ارتقای سطح همکاری ها در جهت کمک بیشتر به تامین مالی صادرات کالا و خدمات شرکتهای ایرانی و حمایت از سرمایه گذاری ایرانیان در بازارهای هدف مورد تأکید قرار گرفت.
   شه حامد ضمن اشاره به مصوبه شورای پول و اعتبار در مورد الزام بانکها به اعمال تخفیفات ویژه 2 درصدی برای اعطای تسهیلات ریالی و یک درصدی برای اعطای تسهیلات ارزی به صادرکنندگان با پوشش صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: مزیتی دو جانبه برای بانک های عامل به لحاظ کاهش ریسک بروز مطالبات معوق و همچنین نرخ مناسبتر اخذ تسهیلات برای صادرکنندگان در این مورد وجود دارد.
   به گفته شه حامد بانک ها با اتکا به اعتبار سنجی دقیق صندوق می توانند کلیه هزینه ها و مشکلات اعتبار سنجی، ترهین و اخذ وثایق را به صندوق واگذار نمایند و ریسک عدم وصول مطالبات خود را به صفر برسانند.
   مدیر عامل بانک ایران زمین نیز در این نشست گفت: بانک ها علاوه بر ملاحظات اقتصادی و نگاه بنگاهی به مجموعه خود، باید در عرصه صادرات و تامین مالی صادرات نگرش ملی داشته باشند.
   سیدکمال سیدعلی افزود: در صورت رونق صادرات بسیاری از نتایج مثبت از جمله کمک به رفع مشکل اشتغال و پیشرفت اقتصادی حاصل می شود و بانک ها نیز باید نقش ملی خود را در این عرصه ایفاء کنند.
   وی با اشاره به رشد صادرات غیر نفتی کشور و تراز مناسب تجاری و نزدیک شدن رقم صادرات به واردات اظهار داشت: همکاری بانک ها با صندوق در تامین مالی صادرات و تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی و صادراتی، به پشتوانه ضمانت نامه های اعتباری صندوق قطعا نقش تاثیر گذاری در بهبود تراز تجاری خواهد داشت.
   سید علی با معتبر برشمردن فرآیند اعتبار سنجی مشتریان در صندوق افزود: بانک ایران زمین آمادگی دارد نسبت به تامین مالی صادرکنندگان تا سقف اعتباری تعیین شده در صندوق ضمانت صادرات اقدام کند.
   وی در پایان ابراز امیدواری کرد در نتیجه این همکاری، در آینده نزدیک سهم 15 الی 20 درصدی از پر تفوی تسهیلات اعطایی این بانک به مقوله صادرات اختصاص یابد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: