• تصویب صورت های مالی و افزایش سرمایه بانک ایران زمین

   تصویب صورت های مالی و افزایش سرمایه بانک ایران زمین

   مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام بانک ایران زمین (سهامی عام) بعدازظهر روز چهارشنبه مورخ 1390/04/29 در سالن هتل هما با حضور قریب 88 درصد سهامداران محترم بانک و با حضور نمایندگان محترم سازمان بورس و اوراق بهادار و بانک مرکزی ج.ا.ا برگزار شد.

   مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام بانک ایران زمین (سهامی عام) بعدازظهر روز چهارشنبه مورخ 1390/04/29 در سالن هتل هما با حضور قریب 88 درصد سهامداران محترم بانک و با حضور نمایندگان محترم سازمان بورس و اوراق بهادار و بانک مرکزی ج.ا.ا برگزار شد.

   پس از انتخاب هیئت رئیسه مجمع عمومی شامل آقای دکتر محمدرضا امیرحسنخانی به عنوان رئیس، آقای دکتر حسن فدایی به عنوان دبیر و آقایان دکتر محمد پرهام و مجید شایسته به عنوان نظار مجمع، گزارش هیئت مدیره در خصوص عملکرد دوره مالی 6 روزه منتهی به 1389/12/29 توسط نائب رئیس هیئت مدیره آقای دکتر حسن فدایی قرائت شد.

   دکتر فدایی اقدامات انجام شده توسط هیئت مدیره را در بخش های مختلف به ویژه اقدامات ساختاری بانک برای شروع فعالیت و همچنین تهیه، تدوین و تصویب دستورالعمل ها، آئین نامه ها و ضوابط بیان داشت و سپس به تشریح برنامه های هیئت مدیره بانک جهت راه اندازی و توسعه فعالیت ها در سال جاری و سال آِینده پرداخت. اهم برنامه های تشریح شده به شرح زیر است:

   1- ایجاد و راه اندازی حداقل 20 شعبه در تهران و 30 شعبه در استان ها در سال جاری.

   2- انجام اقدامات لازم جهت تحقق افزایش سرمایه بانک تا مبلغ 6000 میلیارد ریال.

   3- تأمین مالی به مبلغ 1000 میلیارد ریال از طریق انتشار صکوک پس از اخذ مجوزهای لازم از سازمان بورس و اوراق بهادار.

   4- تأسیس و راه اندازی شرکت های زیر مجموعه بانک شامل بیمه، لیزینگ، کارگزاری، سرمایه گذاری و صرافی و تأمین سرمایه.

   5- انجام اقدامات لازم جهت ارائه انواع محصولات و خدمات نوین در راستای توسعه بانکداری الکترونیکی کشور.

   6- تبدیل تعداد قابل توجهی از شعب موسسه مالی و اعتباری مولی الموحدین به شعب بانک ایران زمین در سال 90.

   دکتر فدایی همچنین اظهار داشت مطابق با برنامه و بودجه مدون شده بانک که در اردیبهشت ماه سال جاری به سازمان بورس و اوراق بهادار تسلیم شده است، پیش بینی هیئت مدیره کسب سود 142 ریالی به ازای هر سهم برای سال مالی منتهی به 1390/12/29 می باشد.

   آقای دکتر امیرحسنخانی نیز با اشاره به لزوم رعایت حقوق سپرده گذاران و تسهیلات گیرندگان موسسه مولی الموحدین، بیان نمودند که بر اساس چارچوب مورد توافق، شعب موسسه که حائز شرایط لازم باشد به شعبه بانک تبدیل خواهد شد و باجه ای از موسسه در شعب بانک صرفا امور تسویه حساب مشتریان و انتقال حساب به حساب را با رضایت کامل مشتری انجام خواهد داد.

   مجمع عمومی عادی بانک پس از استماع گزارش هیئت مدیره و گزارش بازرس قانونی صورت های مالی دوره شش روزه منتهی به سال مالی 29 اسفند 1389 را تصویب کرد. موسسه حسابرسی رهیافت و همکاران به عنوان حسابرس و بازرس قانونی و روزنامه های اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه های کثیرالانتشار بانک انتخاب شد.

   سپس مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام برگزار و هیئت رئیسه مجمع با ترکیب قبل انتخاب و دستور جلسه قرائت شد.پس از استماع گزارش هیأت مدیره و بازرس در خصوص افزایش سرمایه پیشنهادی بانک رأی گیری و با اکثریت مطلق آراء، افزایش سرمایه بانک طبق موافقت شماره 121/40209 مورخ 1390/03/08 سازمان بورس و اوراق بهادار از مبلغ 2000 میلیارد ریال به 6000 میلیارد ریال به شرح زیر به تصویب مجمع عمومی رسید:

   الف- مرحله اول افزایش سرمایه از مبلغ 2000 میلیارد ریال به مبلغ 4000 میلیارد ریال (2000 میلیارد ریال، معادل 100 درصد) از محل آورده نقدی سهامداران.

   ب- مرحله دوم افزایش سرمایه از مبلغ 4000 میلیارد ریال به 6000 میلیارد ریال از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران به مدت دو سال از زمان تصویب. ضمناً به هیأت مدیره تفویض اختیار شد تا پس از اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار نسبت به انجام آن اقدام نماید.

    

   منتشر شده در :

   روزنامه دنیای اقتصاد - شنبه مورخ 1390/05/29 - شماره 2437

   روزنامه اطلاعات - یکشنبه مورخ 1390/05/30 - شماره 25109

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: